Heraldicus – historický šerm » Uskutečněné akce


Libušín 2013

Uskutečněné akce

Letošní libušínská bitva se vydařila. Tábořili jsme se Švýcary a s nimi jsme též v bitvě hájili (poněkud chatrnou) pevnost. V permanenci jsme měli palné od píšťaly, přes hákovnici, po arkebuzu a po dobití pevnosti jsme statečně utekli do přilehlého lesa. Více…

Chutusické verbování

Uskutečněné akce

Chotusice u Čáslavi se mohou pochlubit nejen vojenským letištěm, ale také aktivními dětmi v roli vděčných diváků. Zverbovat se středověkými verbíři nechali snadno, i zbraně ovládali s nezvyklým přehledem a finální útok je rozpálil natolik, že je schladili místní hasiči jan na demonstraci. Prostě pohoda letního dne.

Verbíři přijeli do Hořovic

Uskutečněné akce

Zverbovat děcka do armády na dětském dnu Fondu ohrožených dětí je pěkná fuška. Přijeli jsme v rolích profesionálních verbířů a v rámci „proškolování“ nováčků ukázali souboje rozličnými chladnými a v závěru (pro jistotu) i palnými zbraněmi. Všichni přežili a děcka se mohou těšit na civilní povolání – na splnění středověkých armádních výškových limitů by muselo stát jedno druhému na hlavě.

Rytířské slavnosti v Unhošti

Uskutečněné akce

V dětském domově ve společném areálu s domovem důchodců v Unhošti pořádají již třetím rokem Rytířské slavnosti. V letošním ročníku jsme se jich zúčastnili i my s představením „Rekruti“. A děti pochopily velmi rychle, na co se používají zbraně: „Na nepřítele!“ (Fotogalerie)

„Ukradené dědictví“ aneb Noční prohlídky na Švihově

Uskutečněné akce

Návštěvníci vodního hradu Švihov mohli ve třích týdnech (13.  a 14. 8. 2011, 20. a 21. 8. 2011 a 28 a 27. 8. 2011) shlédnout humorné představení v prostorách hradu v rámci nočních prohlídek. „Ukradené dědictví“ je inspirováno skutečnými událostmi.

 

Bitva na Švihově (4. a 5. 7. 2011)

Uskutečněné akce

Již téměř jako spolupořadatelé jsme se zapojili do bitvy na vodním hradě Švihov. Přispěli jsme nejen chladnými a palnými zbraněmi, ale též polní kuchyní, která nasytila 70 účinkujících a příslušníků trénu.

Zámecká slavnost v Rožďalovicích

Uskutečněné akce

Seniorům z domova v Rožďalovicích jsme předvedli obnovenou premiéru šermířské hry „Zemědělská fraška“. Diváci byli nadšení. Jedna seniorka při ukázce používání cepu při práci dokonce prohlásila: „Tak takhle se to dělá! Já to nikdy nevěděla.“

Zámecké slavnosti Fondu ohrožených dětí v Hořovicích

Uskutečněné akce

Dětský den Fondu ohrožených dětí na zámku Hořovice patří k našim oblíbeným akcím. Diváci především z řad nejmenších shlédli za slunečného počasí souboje rozličnými zbraněmi a odnesli si zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. Odvážnější si repliky historických zbraní též vyzkoušeli na vlastní kůži.

Táborák ke dni dětí na ZŠ Žernosecká

Uskutečněné akce

Děti a někteří z jejich rodičů si vyzkoušeli lukostřelbu a střelbu z kuše. Zejména nejmenší zjistili, že napnout tětivu luku není snadné. Diváci shlédli ve třech vstupech souboje rozličnými zbraněmi a odešli obohaceni nejen o zážitek, ale též o zkušenosti s historickými palnými zbraněmi, mezi nimiž se představila píšťala, hákovnice i arkebuza.

Landsknechtské cvičení v rámci festivalu ve slovenské obci Stará Ľubovňa (28. – 29. 5. 2011)

Uskutečněné akce

Pestrou přehlídku nejrůznějších období mohli diváci shlédnout na festivalu „Keď prehovoria zbrane“ ve slovenském městečku Stará Ľubovňa. Součástí programu byla též ukázka cvičení landsknechtů z projektu Landsknechti A. D. 1525, který naše skupina podporuje. Diváci nejvíce ocenili rekonstrukci střetu landsknechtské jednotky s vojskem Švýcarů. Více…